Oczyszczalnia ścieków

    Zgodnie z rozporządzeniem, każdy właściciel budynku ma obowiązek przyłączenia się do miejskiej, bądź gminnej sieci kanalizacyjnej. Ścieki i zanieczyszczenia w ten sposób odprowadzane z naszych domów, trafiają do oczyszczalni ścieków. Tam też poddawane są pewnym procesom, które mają za zadanie oczyścić ścieki i zneutralizować szkodliwe substancje.

Gdy nie ma poprowadzonej sieci kanalizacyjnej

   Czasami jednak zdarza się tak, że w okolicy nie ma jeszcze poprowadzonej sieci kanalizacyjnej. Jak więc wtedy radzić sobie zUprszczona budowa szamba. nieczystościami? Mamy przynajmniej dwie możliwości. Możemy zdecydować się na budowę szamba, albo też przydomowej oczyszczalni ścieków.

   Budowa szamba jest z pewnością tańszym i wygodniejszym pod wieloma względami dla nas rozwiązaniem. Z tego też względu większość ludzi na taki właśnie sposób się decyduje. Znajdziemy kilka rodzajów szamb, począwszy od betonowych, po te wykonane z tworzyw sztucznych.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

   Przydomowa oczyszczalnia ścieków to także doskonałe rozwiązanie. Jest jednak zdecydowanie droższe niżeli szambo. Jej działanie polega na neutralizacji szkodliwych czynników i związków organicznych, znajdujących się w nieczystościach z naszych domów. Aby oczyszczalnia dobrze działała musimy ją przede wszystkim odpowiednio obsługiwać. Konieczna jest między innymi okresowa kontrola składu odpływu, a także regulacja natleniania i uzupełniania kultur mikroorganizmów.